Sigortalı Taşımacılık - Payam Lojistik

Sigortalı Taşımacılık

  • ambar taşıma nedir?

SİGORTALI TAŞIMACILIK

 

Özellikle nakliyat konusunda sıkça sorulan sorulardan birisi de Sigortalı taşımacılık hizmeti nasıl yapılır?

 

Bugün nakliyat sektörünün güvenilir firmaları zaten sigortalı taşımacılık yapmaktadırlar ki bu konu müşteri memnuniyetini sağlamada büyük bir artı puan yaratmaktadır. Bu konuda verilen bilgilerde sigortalı taşımacılığın üç grup altında toplandığı görülmektedir. Tam zayiat, dar teminat, geniş teminat olarak ayrılan sigortalama çeşitleri vardır. Yük sahibi olarak müşterinin en başta düşüneceği husus sigortalamanın net bir şekilde belirtilmesidir. Bu belirsizlik bilhassa evden eve taşıma işleri sırasında sorunlar yaratmaktadır.

 

Çünkü genelde ikinci el eşya olarak kabul edilen ev eşyalarını sigortalamak şirketlerin pek istediği şey değildir.

 

Oluşan hasarın taşımadan daha önce oluştuğu her zaman iddia edilir. Bu sorunu aşmak için nakliye şirketleri artık taşınma öncesi ekspertiz yapıyorlar ve eşyanın durumunu belirliyorlar. Ekspertiz ücreti çoğunlukla alınmıyor. Bu arada hazırlanacak olan sigorta poliçesinin müşteri olarak kendi adınıza düzenlenmiş olmasına lütfen dikkat edin.

 

Sigortalı taşımacılık bugün evden eve nakliyat firmalarının neredeyse prestiji haline gelmiştir. Üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet sigortası veya emtia nakliyat sigortası gibi ifadelerle de süreç içinde karşılaşabilirsiniz. Sözü edilen bu poliçeler nakliyat firmasını oluşabilecek kötü durumlara karşı korumaya yöneliktir.

 

Nakliyatçıdan kaynaklanan kırılma, çizilme, darbe alma gibi hasarlara karşı mal sahibinin nakliyatçıdan talebinin olabilmesi için evden eve nakliyat sözleşmesi yapılması iyi olacaktır. (Bu sözleşmede taşınmada kullanılan aracın plakası mutlaka geçmelidir.) 

 

İnternette bile bulunan taşıma sözleşmeleri yapılır

 

Gerekli olan ev taşıma sözleşmesi örneği internette kolayca bulunabilir. Aynı zamanda firmaların fiyat tekliflerini de görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Sonrasında karar verdiğiniz firmayı aramanız yeterli olacaktır.

 

Hizmet Kalitesini Arttıran Etkenler

 

Bugün için hem asansörlü taşımacılık hem de sigortalı taşımacılık evden eve nakliyat yapan firmaların hizmet kalitesini artıran faktörler olmuştur.  Hemen her firma bugün evden eve taşımacılıkta sigorta yaptığını söylemekte ve eşyaların hasarsız taşınacağını belirtmektedir ama bu konuda yapılacak bir nakliyat sözleşmesi malın sahibini taşıyıcı firmaya karşı güven altına alacaktır. Evden eve nakliyatta sigortalı taşımacılık ilavesinin fiyatları etkilediği ilk anda düşünülebilir ama sektörde yaşanan rekabet ortamı nakliyat fiyatlarını, sigorta dahil, olabilirlik ölçüsünde tutmaktadır. Kurumsal taşımacılık olarak adlandırılan banka, okul, hastane, ofis gibi işyerlerinin taşınması, eşya depolama, şehir içi nakliyat gibi alanlarda da sigorta hizmeti gündemdedir. Fakat örneğin eşya depolama gibi bir konuda da sigortanın önceden netleştirilmesi mal sahibi için avantaj sağlayacaktır.

 

Kıymetli Taşıma Sigortası Bile Var

 

Taşımacılıkta sigorta konusu tabii ki evden eve nakliyat ile sınırlı kalmıyor. Daha büyük hacimli sevkiyatlarda, örneğin gemi, tren, uçak kullanılarak yapılan nakliyelerde de büyük sigorta şirketleri oluşması muhtemel durumlara karşı devreye giriyor ve yükü sigorta kapsamı içine alıyorlar. Hatta Kıymet Taşıma Sigortası ile değerli taşlar, mücevherler, nakit para ve diğer kıymetli mallar silahlı soygun ve gasp tehlikelerine karşı korunuyor. Kısacası nakliyatta sigorta lojistik sektörü içinde en önemli ve en gerekli kalem haline geliyor. Araç çıkışından varışına kadar yükü, aracı ve sürücüyü kapsayan sigorta, taşıyıcı firmalar açısından özel bir ödeme olarak görülüyor.

 

Yolculuklarda Sigorta

 

Karayollarında sürekli gidip gelen otobüs firmaları da karayolu yolcu taşımacılığı zorunlu koltuk ferdi kaza sigortası ile otobüslerde bulunanları yolculuğun başlangıcından bitimine kadar, duraklamalar dahil, maruz kalınacak kazalara karşı sigorta kapsamına alıyor. Hastalık gibi özel durumlar sigorta kapsamının dışında kalıyor. Bu işlemler de sigortalı taşımacılık örnekleridir. Zorunlu koltuk sigortası teminat limitleri sigorta şirketleri tarafından her yıl yeniden belirlenmektedir.

Hızlı ve Güvenilir Araç Tedariği

Kurumsal sevkiyatlarınız için ioförlerimiz gerekli olan bütün belgelere sahiptir. Taşımacılıkla ilgili bütün resmi belgeler, özenle hazırlanmıştır.
Call Now ButtonŞİMDİ TEKLİF ALIN