Ambar Taşıma Hizmeti - Payam Lojistik

Ambar Taşıma Hizmeti

  • Bulgaristan Nakliye

Ambar Taşıma Hizmeti

Tasarruf Sağlar

 

Eskiden beri bilinen ambar taşımacılığı bugün için gelişmiş boyutlarda hayatımızdadır. Kargo şirketleri ile gidemeyen yükleri ambarlar kabul ederler.

 

Genelde ambar taşıma hizmeti dendiği zaman akla büyük hacimli yükler gelir. Örneğin ev eşyaları, mobilyalar, beyaz eşyalar, büyük paketlenmiş koliler, variller, bidonlarla taşınması gereken yükler, özel sandıklar, hatta hırdavat ve makine parçaları ambarların kabul ettiği yükler arasındadır. Doğal olarak bu yükler uygun araçlarla yerine ulaştırılır ki bugün için büyük kamyonlar ve gerektiği zaman tır tipi araçlar ambar nakliyesi ile uğraşan firmaların ulaşım filoları içindedir. Bu sevkiyat karayollarında yük ve yolcu taşıma yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirilir.

 

Nakliyat ambarı aynı zamanda araçların yükleme ve boşaltma yerlerini ifade etmek için de kullanılır.

 

Sigorta ve Varış Zamanı Önemlidir

 

Yük göndermek isteyen küçük esnaf ve büyük işletmeler ekonomik olduğundan sık sık nakliyat ambarlarını kullanırlar. Firmamız özenli taşımacılık modeli ile hasar görmeden kargolarınızı yerine ulaştırır. Sektörde çoğu firmalar sigorta güvencesi vermektedir. Böyle bir taşınmaya ihtiyaç duyanların firma ili sigorta ve varış süresi gibi konuları işin başında netleştirmesi istenmeyen durumların yaşanmasını engelleyecektir. Ambar taşımacılığı ile yapılacak transferle yarı yarıya tasarruf sağlayabilirsiniz. Çünkü kullanılan araçlar genelde gittikleri yerden boş dönmeyeceklerdir. Günümüzde bu çeşit ayrıntıları düşünmek şirketiniz bütçesine katkıdır ve gereklidir.

 

Ambarlar az miktardaki yükü parça başı taşımak yerine bekletir ve toplu sevkiyat yapar.

 

Parça başı taşıma parsiyel taşımadır. Böylece ambar taşıma hizmeti ile nakliye bedeli daha hesaplı çıkar. Ev taşımacılığından başka ofis ve işyeri taşınması da ambarlar sayesinde yapılabilir. Çünkü buralarda eşyalar depolanabilir.

 

Nakliyat ambarları modern depolama merkezleri oldular…

 

Ambar nakliyatı günümüzün gelişmiş lojistik hizmetleri içinde yer alıyor. Bu yüzden eskiden beri akıllarda olan “yükü ambara verdik, başına bir iş gelmesin” gibi endişeler de artık yaşanmıyor. Aslında ambar taşımacılığı bir çeşit özel araç kiralamadır, firma gidiş gelişleri ve yük istifini planlayarak işi hesaplı hale getirmektedir. Özellikle güvenilen, piyasada tanınmış şirketlerle çalışıldığında yük sahiplerinin endişelenmesine gerek yoktur. Bugün bir nakliyat ambarına baktığınızda güvenlik, barınma, haberleşme gibi altyapıları sağlanmış araç parkları ve depolar görürsünüz. Ambar taşımacılığı bugün yurt içindeki çok sayıda hatta yapılmaktadır. Özellikle ticaret hayatının yoğunlaştığı Anadolu şehirlerinde ambarla taşıma hizmeti gelişmiştir. Örneğin Gaziantep, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Şanlıurfa gibi iller sürekli İstanbul hattına mal sevk ederler. Tüm kargolardan başka üretilen malların da sevki için ambar hizmetleri güvenilen ve hesaplı olan yoldur. Kayseri’nin mobilyaları, Denizli’nin tekstil ürünleri, Gaziantep’li sanayicilerin ürettiği beyaz eşya ve ara mallar bugün yurdun dört bir tarafına ambar nakliyatı alanında çalışan firmaların modern araçlarıyla, zamanında ve güvenle sevk ediliyor. Yollarda karşılaştığınız lojistik imzalı araçların çoğu bu taşımacılığı gece gündüz gerçekleştirmektedir.

 

Lowbed Taşımacılık Nedir?

 

Taşımacılık konusunun özel bir bölümü ise lowbed taşımacılığı olarak geçer. Ölçü dışı taşımacılık olarak da duyabilirsiniz. Ağır yüklerin, özellikle iş makinelerinin nakli bu çeşit işlerin tipik örneğidir. Tankların taşınması da bu gruba girer. Hem aracın güvenliği hem de ağır yükten dolayı yolun bozulmaması bu işin genel kuralıdır. Lowbed araçlar paletlerle bu sevkiyatı yapan araçlardır ki en güzel örneklerinden biri geçtiğimiz yaz Batman’ın Hasankeyf ilçesindeki tarihi Artuklu Hamamının taşınması sırasında görülmüştür. Yaklaşık üç kilometre boyunca 256 tekerlekli paletten oluşmuş bir araç bu yolculuğu dokuz buçuk saatte tamamladı, çünkü yük çok özeldi.

 

Lowbed taşımacılık özellikle şantiye alanlarında, baraj yapımlarında sık sık gündeme gelir.

Ambar nakliyesi ise taşımacılığın emektarı olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Hızlı ve Güvenilir Araç Tedariği

Kurumsal sevkiyatlarınız için ioförlerimiz gerekli olan bütün belgelere sahiptir. Taşımacılıkla ilgili bütün resmi belgeler, özenle hazırlanmıştır.
Call Now ButtonŞİMDİ TEKLİF ALIN